Poniedziałek, Listopad 26, 2018, 08:38

Za nami jedenasty już turniej rankingowy Polskiego Związku Tenisowego, organizowany przez nasz klub. Tym razem w hali tenisowej PWSZ rywalizowały skrzatki. Po tytuł sięgnęła reprezentantka Sopot Tenis Klub – Inka Wawrzkiewicz.

Do turnieju organizowanego przy ulicy Poznańskiej zgłosiło się dziewiętnaście tenisistek. W rywalizacji udział wzięły trzy reprezentantki Kaliskiego Klubu Sportowego – Milena Błaszczyk, Nela Pietrzak oraz Julia Szczerek. Niestety, w rywalizacji singlowej cała trójka przegrała swoje pierwsze mecze. Lepiej dziewczyny wypadły w grze podwójnej. Milena i Julka osiągnęły wspólnie półfinał, po niezwykle emocjonującym ćwierćfinale, w którym obroniły trzy meczbole i triumfowały 6:3, 5:7, 12-10. Blisko sprawienia niespodzianki były też Nela oraz Kornelia Górecka (KS Promień Opalenica), które w ćwierćfinale przegrały z późniejszymi finalistkami turnieju – Zofią Janusz i Blanką Łyskawą 3:6, 6:0, 2-10.

W rywalizacji singlowej z drugiego w karierze tytułu w turnieju rangi WTK cieszyła się Inka Wawrzkiewicz. 10-letnia sopocianka najtrudniejszy mecz rozegrała w półfinale, w którym obroniła dwa meczbole i pokonała Maję Pietraszak 2:6, 6:3, 11-9. W meczu o tytuł Inka zagrała prawie bezbłędnie, wygrywając z Zofią Janusz 6:0, 6:2. W grze deblowej cały turniej bez straty seta wygrały Oliwia Dróżdż oraz Maja Małuszyńska.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali drobne upominki, a na najlepszych czekały oczywiście puchary oraz atrakcyjne nagrody. Cieszymy się, że jest to kolejna impreza organizowana przez nasz klub, która spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem. W tym roku to jeszcze nie koniec naszych przedsięwzięć. Już w najbliższą niedzielę nasi najmłodsi podopieczni rywalizować będą na Kortach Marsowych, w turnieju mikołajkowym (kat. „niebieska” oraz „czerwona”). Więcej szczegółów podamy wkrótce.

Komplet wyników turnieju TUTAJ


Brak komentarzy.
(*) Pola obowiązkowe

(c)2018, Wszelkie Prawa Zastrzeżone