Sobota, Luty 2, 2019, 08:13

Nasza sekcja ma już za sobą trzy lata działalności. W tym okresie zorganizowaliśmy kilkadziesiąt turniejów, włącznie z imprezami rangi Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Wielkopolski. Tenisa w klubie trenuje ponad setka dzieci (i młodzieży), z czego część uczestniczy w zajęciach bezpłatnych (w ramach Narodowego Programu Upowszechniania Tenisa). Na listach rankingowych Polskiego Związku Tenisowego klasyfikowanych jest aktualnie 28 reprezentantów i reprezentantek Kaliskiego Klubu Sportowego, z czego czwórka znajduje w się w Top 50.


 

Rozwój naszej sekcji znajduje odzwierciedlenie nie tylko w systematycznym poprawianiu wyników indywidualnych jej reprezentantów, ale również w ogólnopolskich rankingach klubowych. W konkursie na Klub Roku Tenis 10 Kaliski Klub Sportowy po raz pierwszy znalazł się w czołowej dziesiątce w kraju (w kat. miast do 250 tys. mieszkańców) i to od razu na siódmej pozycji – najwyższej w całej Wielkopolsce (lepszy wynik w województwie osiągnęły tylko trzy największe kluby poznańskie, klasyfikowane na czołowych lokatach w kat. miast powyżej 250 tys. mieszkańców)!

Konkurs na Klub Roku Tenis 10 nagradza poszczególne ośrodki za promocję i rozwój tenisa w najmłodszych kategoriach wiekowych (do lat dziesięciu). Kluby zbierają punkty m.in. za organizację turniejów Tenis 10, udział w zawodach swoich podopiecznych, czy akcje promocyjne tenisa dla najmłodszych w regionie. Sekcja Tenisa Kaliskiego Klubu Sportowego w 2018 roku zorganizowała prestiżowy cykl turniejów Tenis 10 – Babolat Cup. Łącznie w czterech turniejach tego cyklu udział wzięło ok. pięćdziesięcioro dzieci z całego kraju (w tym m.in. dzieci, które na co dzień mieszkają i trenują w Szwecji oraz Francji!). Reprezentanci kaliskiego klubu z powodzeniem występowali zarówno w tym cyklu turniejów, jak również w wielu imprezach Tenis 10 w Polsce. Nasza sekcja „punktowała” do rankingu również dzięki inicjatywom promującym tenis w mieście – m.in. przy okazji Święta Ulicy Niecałej, czy Targów Sportu Decathlon.

Chcąc kontynuować swój dynamiczny rozwój, ogłaszamy nabór wiosenny do klubu. W planach jest utworzenie grup treningowych (poczynając od najmłodszych, tj. 5-6-latków, a skończywszy na młodzieży nastoletniej), których zajęcia rozpoczną się od marca (przez dwa pierwsze miesiące w warunkach halowych, a od maja na kortach otwartych). Istnieje również możliwość uczestniczenia w treningach indywidualnych (te można rozpocząć w każdym momencie).

Zgłaszać dzieci do klubu oraz uzyskać więcej informacji na temat naboru, jak i funkcjonowania Sekcji Tenisa, można pod numerem telefonu: 502 593 490 lub mailowo (michal.jasniewicz@kkskalisz.com.pl).


Brak komentarzy.
(*) Pola obowiązkowe

(c)2018, Wszelkie Prawa Zastrzeżone