Poniedziałek, Lipiec 30, 2018, 08:23

Za nami trzeci turniej cyklu Babolat Cup i po raz kolejny pobiliśmy rekord frekwencji! W czterech kategoriach udział wzięło 28 uczestników i ponownie liczne grono przyjezdnych. Warto w tym miejscu dodać, że na turniej zjawili się młodzi tenisiści, którzy na co dzień mieszkają we … Francji czy Szwecji. Czy to czyni nasz turniej międzynarodowym? Oczywiście, że tak!

W kategorii czerwonej po raz trzeci bezkonkurencyjna okazała się Lilly Jędrzejak z Ostrowa, która tym razem w finale pokonała Julię Sadowską (Sieradz). Trzecie miejsce wywalczył Jakub Nowak, zaś czwarte Blanka Wasiela (Ostrów).

Rekordowo mocno obsadzona okazała się kategoria pomarańczowa, w której czołowa trójka debiutowała w naszym cyklu. Z kompletem zwycięstw z Kalisza wyjechał Kamil Andrzejewski (AZS Poznań), drugie miejsce wywalczył Emil Drobko, który przyjechał do nas aż z Słupska! Trzecia była zaś Ronja Poznańska, na co dzień mieszkająca i trenująca w Szwecji. Na czwartym miejscu uplasowała się zwyciężczyni poprzedniego turnieju – Anna Czechowicz (UKS Aktywni 44 Łódź).

W kategorii zielonej chłopców górą okazali się goście z Sieradza – triumfował Wojciech Sadowski, w finale pokonując Jakuba Gmerka. Trzeci był Alexander Silvestre, który mieszka we Francji, ale gra na licencji naszego klubu. W walce o trzecią pozycję wygrał on z Januszem Michalskim.

W gronie dziewcząt do lat dziesięciu bezkonkurencyjna okazała się nasza reprezentantka Nela Pietrzak (tr. Tomasz Matuszewski), druga była Oliwia Remiszewska (Wrocław), a trzecia Anna Panek (Ostrów).

Wyniki trzeciego turnieju oraz aktualny ranking dostępny są już na naszej stronie (TUTAJ). Przypominamy również, że ostatnie zawody cyklu rozegrane zostaną w dniach 11-12 sierpnia. Ponownie liczymy na rekordową frekwencję i bardzo wysoki poziom rywalizacji!


Brak komentarzy.
(*) Pola obowiązkowe

(c)2018, Wszelkie Prawa Zastrzeżone