Wtorek, Sierpień 14, 2018, 09:12

W ubiegły weekend rozegrany został ostatni turniej naszego cyklu Tenis 10 – Babolat Cup (organizowanego wspólnie z Kaliskim Towarzystwem Tenisowym). Łącznie w całym cyklu udział wzięła blisko pięćdziesiątka młodych adeptów tenisa z całej Polski, a bywało, że i spoza naszego kraju.

 

Emocji i niespodzianek nie brakowało do końca. W kategorii czerwonej pogromcę znalazła Lilly Jędrzejak, która pewnie wygrała trzy pierwsze imprezy. Tym razem musiała uznać wyższość Beniamina Babczyńskiego z Polkowic. Kolejne trzecie miejsce wywalczył zaś Kuba Nowak. W całym cyklu niezagrożona triumfowała Lilly Jędrzejak, drugie miejsce zajęła Julia Sadowska, a trzecie Kuba Nowak.

Ciekawie było w kategorii pomarańczowej. Czwarty turniej przyniósł czwartego kolejnego zwycięzcę. Tym razem triumfował Szymon Ciemny, w finale pokonując Bartosza Błaszczaka. Trzecie miejsce zajęła Anna Czechowicz, a czwarte Maciej Ptak. W całym cyklu najlepszy okazał się Bartek Błaszczak, druga była Ania Czechowicz, a trzecia Alicja Marcinkowska.

Na wysokim poziomie stał turniej dziewcząt w kategorii zielonej. Jego finał był ozdobą całej imprezy. Zuzanna Lesman (Pabianice) w meczu o tytuł pokonała Nelę Pietrzak 4:3(5), 4:0. Trzecie miejsce przypadło Oliwii Remieszewskiej, która w walce o „brąz” ograła Martynę Nowińską z Wrocławia. W cały cyklu najwięcej punktów uzbierała Nela Pietrzak, za której plecami uplasowały się Zuzanna Lesman oraz Oliwia Remiszewska.

Wśród chłopców drugi turniej z rzędu wygrał Wojciech Sadowski, przypieczętowując też triumf w całym cyklu. Drugi w zawodach jak i całej klasyfikacji był Janusz Michalski. Trzecie miejsce w turnieju wywalczył zaś Piotr Stachniuk. Pełne wyniki oraz końcowe klasyfikacje znaleźć można TUTAJ.

Na koniec pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom turniejów oraz ich rodzinom za wsparcie i ciepłą atmosferę w trakcie rywalizacji. Dziękujemy oczywiście również sponsorowi tytularnemu (marce Babolat) i już teraz zapraszamy na kolejny cykl w przyszłym roku!


Brak komentarzy.
(*) Pola obowiązkowe

(c)2018, Wszelkie Prawa Zastrzeżone