Wtorek, Wrzesień 25, 2018, 08:45

W dniach 22-23 września rozegrana została trzecia edycja naszego „flagowego” turnieju – Metalplast Cup. Było to zarazem zwieńczenie sezonu na kortach otwartych. Miano niepokonanego w tej imprezie zachował Mikołaj Biedermann, który trzeci raz sięgnął po tytuł. Udany debiut w Kaliszu zanotowała zaś Julia Daroszewska.

 

Tym razem o puchary i nagrody w Metalplast Cup rywalizowali młodzicy oraz młodziczki. Śmiało można stwierdzić, że swoistym symbolem tego cyklicznego turnieju staje się Mikołaj Biedermann. Dwa lata temu wygrał on na kaliskich kortach w kategorii skrzatów, rok temu okazał się już bezkonkurencyjny w młodzikach, a w ubiegły weekend zdołał obronić tytuł.

Nasz reprezentant w całym turnieju nie stracił seta, w finale pokonując kolegę klubowego – Oskara Szymczaka 6:2, 6:4. Była to tym samym powtórka składu finałowego z ubiegłego roku. Oskarowi rewanż powiódł się w finale debla, gdzie w duecie z Bartoszem Krasnodębski pokonali Mikołaja Biedermanna oraz Alana Budzyńskiego 2:6, 6:4, 10-8.

Pasjonujący przebieg miała rywalizacja dziewcząt, a w szczególności mecze o tytuł. W singlu najwyżej rozstawiona Julia Daroszewska (MKT Łódź) pokonała ostrowiankę Oliwię Jędrzejak (AZS Poznań) 6:4, 3:6, 6:2. Na długo pozostanie w pamięci też finał debla, w którym Amelia Paszun i Martyna Śrutwa wygrały z Roksaną Kokochą oraz naszą reprezentantką Alicją Szurgot 7:5, 3:6, 15-13!

Na koniec pragniemy podziękować wszystkim uczestnikom turnieju oraz ich rodzinom i trenerom, a także sponsorom imprezy oraz sędziemu Katarzynie Tyc za sprawny i bezproblemowy przebieg turnieju. My już powoli zabieramy się za przygotowanie kalendarza turniejowego na sezon halowy. Przed nami jeszcze także zakończenie cyklu KKS Cup (ostatnie dwie rundy zmagań planowane są na 30.09 oraz 7.10).

Pełna galeria z turnieju dostępna jest TUTAJ.

Komplet wyników znajdziecie TUTAJ.


Brak komentarzy.
(*) Pola obowiązkowe

(c)2018, Wszelkie Prawa Zastrzeżone