Czwartek, Listopad 22, 2018, 08:39

Dziewiętnaście zawodniczek, z pięciu województw, przystąpi w sobotę do rywalizacji w rankingowym turnieju Polskiego Związku Tenisowego w Kaliszu.

Zawody, organizowane przez Sekcję Tenisa KKS Kalisz, przeznaczone są dla dziewcząt do lat dwunastu. Na starcie, obok trzech reprezentantek gospodarzy (Milena Błaszczyk, Nela Pietrzak, Julia Szczerek), będzie można oglądać młode tenisistki z Poznania, Wrocławia czy Łodzi ale również z tak odległych ośrodków tenisowych jak Wałcz, Szczawno Zdrój czy Sopot. To właśnie z tego ostatniego miasta przyjedzie turniejowa „jedynka”, Hania Giżewska, która obecnie plasuje się na 43. miejscu krajowego rankingu. Na jej drodze do zwycięstwa spróbuje jednak stanąć jeszcze kilka zawodniczek z czołowej setki ogólnopolskiej klasyfikacji.

Zmagania rozpoczną się o godzinie 9.00 w Hali tenisowej PWSZ przy ul. Poznańskiej i potrwają całą sobotę oraz niedzielę, kiedy to rozegrane zostaną pojedynki półfinałowe i finałowe zarówno w singlu jak i deblu. Emocji i dobrego tenisa z pewnością nie zabraknie - warto więc zasiąść na trybunach.


Brak komentarzy.
(*) Pola obowiązkowe

(c)2018, Wszelkie Prawa Zastrzeżone